TJ Ludgeřovice vs. TJ ISMM Jistebník

14.08.2022

Domácí tým si vypracoval dvoubrankový náskok

Úvod zápasu byl poměrně nervózní, oba týmy se v úvodních minutách na hřišti teprve hledaly a navzájem poznávaly. Avšak s přibývajícím čase převzali domácí iniciativu a po deseti minutách šli do vedení. Pěkná kombinační akce začala na vlastní polovině u Fojtíka, který s pomocí Rodka přenesl míč k Pěntkovi. Ten si rozebral hostující obranu a byť sám mohl zakončovat, volil namísto toho nesobeckou přihrávku na nekrytého Davida Zbořila, jenž pohodlně otevřel skóre utkání - 1:0. Za dalších deset minut vyslal Gellner nadýchaný centr do vápna, který hostující obrana sice odvrátila, ale pouze na kopačku Martiníka, jenž se krásně trefil z první - 2:0. Ludgeřovice byly při chuti. Po další pěkné kombinační hře Davida Zbořila trefil Rodek zadní tyč hostující brány. Jistebník nejvíce zahrozil až před přestávkou, a to po přímém kopu Moučky, jehož nebezpečný projektil vyškrábl brankář Hájek na roh.

Ludgeřovice navyšovaly své vedení

I ve druhém poločase se hrálo více na polovině hostů. Soustavný tlak Ludgeřovic vygradoval brzy v třetí trefu. Rychlonohý David Zbořil pláchl po pravé straně, našel centrem do šestnáctky volného Rodka, který zamířil přesně k tyči - 3:0. Poté se ke slovu přihlásili i hosté z Jistebníku, kteří se záhy dokázali vrátit zpět do zápasu. Dlouhý výkop brankáře Malého zpracoval Moučka, přihrál do běhu Černochovi a ten krásně obstřelil bezmocného Hájka, čímž snížil stav na 3:1. Jenže veškeré naděje Jistebníku vzaly za své po hodině hry, když po další pěkné akci Rodka vrátil domácím tříbrankový náskok David Zbořil - 4:1. Hosté navíc dohrávali zápas v deseti, když po zbytečné druhé žluté kartě musel pod sprchy Rašek. Domácí Ludgeřovice využily přesilovku v závěru zápasu. Přímý kop Davida Zbořila dokázal brankář Malý ještě vyrazit, ale na dorážku Rozehnala byl již krátký - 5:1. Pro domácího benjamínka to byla první úspěšná trefa v mužském fotbale. I poslední branka v zápase se zrodila po pěkné kombinační hře. Kolmice Davida Zbořila nalezla Rodka, který připravil šestou trefu pro Müllera a ten se v souboji s brankářem Malým nemýlil - 6:1.

Ohlasy k zápasu

TJ Ludgeřovice

David Zbořil (útočník): "Začátek zápasu byl nervózní z obou stran, ale postupem času jsme nad zápasem přebírali kontrolu. Soupeři dělala problém především naše rychlost, když museli několikrát na hraně červené karty tahat za ruční brzdu. V zápase se nám dařilo proměňovat šance, naopak soupeře jsme prakticky do ničeho nepouštěli. Byli jsme jasně lepší a zaslouženě vyhráli.

TJ Jistebník

Lukáš Malý (brankář): "Konečný výsledek je pro nás až moc krutý. Vůbec to neodpovídá naší hře, kterou jsme tady předvedli. Do Ludgeřovic jsme si přijeli zahrát ofenzivnější fotbal, i proto jsme zvolili rozestavění 3-5-1, což se ale ve finále ukázalo nejspíš jako špatná volba. Domácí tým prokázal svou kvalitu hlavně v ofenzívě. Myslím si, že jsme se porazili sami po vlastních individuálních chybách. K tomu musíme připočítat i zbytečné vyloučení."