TJ Jistebník vs. Hradec n/M (4:2)

22.08.2022

Jistebník si vypracoval čtyřbrankový náskok

Domácí Jistebník měl naprosto povedený vstup do utkání, dá se říci, že přímo z říše snů. Hned zkraje zápasu prolétl centr Matěje Moučky do šestnáctky, kde hostující obrana nepokryla dorážejícího Vavroše - 1:0. Střelec úvodní trefy, ač sám hraje jako levý bek, ukázal, že mu ofenzíva není rozhodně cizí, protože za dalších deset minut se opět zapsal do střelecké listiny. Po dalším centru ze strany nechala hradecká obrana svého gólmana Válka na holičkách a nehlídaný Vavroš po skrumáži pohodlně navýšil skóre - 2:0. Nedlouho na to se hradecký Moc dopustil fatální ztráty míče ve středu hřiště a rychlonohý Tilscher zúžitkoval svůj nájezd ve třetí trefu - 3:0. Hradec absolutně propadl v bránění standardek. Po půlhodině neuhlídali hráči Hradce dobře zahraný přímý kop Matěje Moučky a dorážející Veselý navyšoval vedení již na čtyřbrankový rozdíl - 4:0. Teprve až pak se konečně dostali ke slovu i hosté. Moc odčinil svou hrubku povedeným centrem na Krejsu, který sklepával přes prsa na Tomáše Manderlu a ten přízemní ránou snižoval - 4:1.

Hradec se zlepšil ve druhém poločase

Hradec si zvýšenou aktivitu přenesl do druhé pětačtyřicetiminutovky. Zkraje druhého poločasu dokázali hosté opět skórovat, když domácí špatně vyhodnotili ofsajdovou situaci a nabídli únik Fajkusovi. Ten se nenechal okolím rozhodit a zúžitkoval nájezd v druhou trefu svého týmu - 4:2. Hradec působil celou druhou půli aktivněji. Krejsa nebyl daleko od vstřelení kontaktní branky, ale hostující obrana včas zakročila. Obdobně si pak vedli na druhé straně i protější beci, kteří zneškodnili střelecký pokus domácího Veselého. Poslední větší šanci v utkání si vypracoval hradecký Jelenek, avšak místo vyčkání na správný okamžik pro zakončení si v koncovce počínal dost zbrkle a optimální načasování pro střelu prokaučoval. Skóre se tudíž už neměnilo a Jistebník si připsal první letošní výhru. O reparát se může Hradec pokusit ve čtvrtek v domácí dohrávce proti Chlebičovu.

ZDROJ: fotbalunas.cz

VIDEA ze zápasu: 1. poločas / 2. poločas