Stará Bělá - Jistebník

07.05.2023

Strnad poslal domácí tým do vedení

Domácí tým vstupoval do utkání posilněn o středeční vítězství v ostravském poháru. Jeho dobrá herní pohoda se přenesla i do utkání s Jistebníkem, ve kterém nebylo pochyb, kdo bude dominovat na hřišti. Stará Bělá byla od úvodních minut aktivnější, držela míč na svých kopačkách a vyčkávala na své šance. Přesto to byli hosté, kdo mohl jít jako první do vedení. Po rohovém kopu a ne zrovna přesvědčivém obranném zákroku Surovce mohl otevřít skóre Matěj Moučka, na kterého zívala odkrytá brána. Bohužel pro něj mu balón v rozhodující fázi odskočil a z celé akce nakonec sešlo. Pak už přišly na řadu šance domácích. Rovněž Stará Bělá ve své první větší příležitosti ztroskotala. Přesný Dzižův centr do šestnáctky nedokázal do okryté brány dopravit Vidiševský, neboť v rozhodující fázi podklouzl. Z té druhé se už však Stará Bělá radovala. Po pěkném slalomu a přesné přízemní střele otevřel účet zápasu Strnad – 1:0. Ještě do poločasu mohli navýšit skóre Vidiševský, kterého hostující obrana zablokovala, a především Doležal, který pro změnu nedokázal zúročit svůj únik na bránu.

I ve druhém poločase padla jedna branka

Domácí favorit pokračoval ve své aktivitě i po přestávce. Z pravé strany odcentroval Doležal a Vidiševský opět nedokázal usměrnit míč do sítě. Pojistka vedení přišla až po hodině hry, kdy Sýkorův postranní centr uklízel placírkou k tyči Dziža – 2:0. Autor druhé branky mohl ve zbytku utkání ještě dvakrát pečetit skóre. Zatímco jeho první slibnou šanci zneškodnil veterán v bráně Krayzel, v té druhé nedokázal domácí kapitán přesně zamířit a bránu pouze přestřelil. Obdobně si vedl i Strnad, kterému balón přistál pro změnu na dlouhou nohu. I hosté se ve druhém poločase přihlásili ke slovu. Z nenápadné akce trefil zpoza vápna střídající Pastor břevno. Poslední větší šanci v zápase měl domácí Maršálek, když běžel z boku zcela osamocen na bránu, jenže trefil pouze boční síť.

Ohlasy k zápasu

FK Stará Bělá

Marek Lišaník (trenér): "V utkání jsme herně nepropadli, protože jsme po většinu zápasu jasně dominovali, ale s proměňováním příležitostí to bylo špatné. Spálili jsme neuvěřitelný počet šancí. Možná se i trochu projevila únava, neboť jsme ve středu ještě odehráli pohárové utkání. Ale i tak jsme to nakonec zvládli, máme tři body a ty se počítají"

TJ Jistebník

Petr Moučka (hrající trenér): "Škoda, že jsme neproměnili velkou příležitost v prvním poločase. Zápas by se možná vyvíjel jinak, kdo ví, možná by soupeř trochu znervózněl. Ale je i dost možné, že by nás i tak Stará Bělá dříve nebo později začala přehrávat. Musím uznat, že mají opravdu velmi kvalitní tým"

Autor: Jiří Lusar
Zdroj: Fotbalunas.cz