Souhrn I. B třídy, sk. D. Soutěž má svého krále! Jistebník slaví postup.

09.06.2017

I. A TŘÍDA VOLÁ! Jistebnický kapitán Miroslav Lebica může se svým týmem slavit zasloužený postup už dvě kola před koncem sezony.
Foto: Deník/Archiv

Ve svých jarních střeleckých hodech pokračuje fulnecký ostrostřelec Jan Šesták, jenž se ve druhé polovině sezony trefil již po sedmnácté, když naposledy dvěma góly pomohl k vítězství 3:1 na půdě Kateřinic.

Spálov nedokázal před vlastními diváky vyzrát na defenzivu Vlčovic a připsal si první bezbrankovou remízu v sezoně. Starý Jičín si pak doma poradil s Odrami, které padly popáté v řadě.

Vyhrocený duel mezi Jeseníkem nad Odrou a Kopřivnicí nakonec zvládli lépe domácí, kteří ve druhém poločase otočil vývoj utkání a soupeře, který dohrával bez vyloučeného Petráše, udolali 2:1. Už desátou remízu v sezoně uhrál nováček z Ostravice, který tentokráte dělil body s Tichou.

TJ JISTEBNÍK - TJ SOKOL FRYČOVICE  2 : 2

( 1 : 2 )

Tři zápasy před koncem sezony si zajistili zasloužený postup! Fotbalisté Jistebníku, kterým vloni těsně utekly postupové oslavy, se v aktuální sezoně dočkali a jistotu 1. místa v I. B třídě, sk. D, už jim nikdo nevezme.

"Před sezonou jsme se netajili tím, že chceme postoupit a udělali jsme pro to opravdu dost. Jsme moc rádi, že se nám to povedlo a sezonu můžeme dohrávat v klidu," uvedl velitel jistebnické letky Martin Štverka. O jistebnické definitivě rozhodl výsledek dohrávky, která se odehrála uprostřed minulého týdne. Fryčovice, které byly jediným týmem, který ještě mohl sesadit lídra tabulky, totiž doma podlehly nováčkovi z Fulneku a bylo rozhodnuto.

Už jistě postupující Jistebník pak v neděli přivítal právě Fryčovice, se kterými po půl hodině prohrával 0:2. "Do utkání jsme šli s pocitem, že už to máme jisté, takže to kluci měli trošku v podvědomí. Ale bylo to z naší strany až moc pohodové a rychle jsme narazili, protože Fryčovice jsou kvalitní mužstvo. Nechtěli jsme před našimi fanoušky prohrát, takže jsme pak začali hrát to, co jsme měli," vzpomínal kouč postupujícího Jistebníku.

Vedoucí celek soutěže se však mohl spolehnout na svého kapitána Miroslava Lebicu, jenž nejprve s koncem poločasu snížil hlavičkou po rohu a v 53. minutě už dorážkou srovnával na 2:2. "Utkání mělo spád. Tlačili jsme se pak ještě za obratem, ale Fryčovice měly také dvě velké šance, jak rozhodnout. Nakonec to byla zasloužená remíza," ohlédl se zpět Štverka, jenž přišel na lavičku Jistebníku před jarem 2015.

Se svým týmem tak od příští sezony okusí boje v I. A třídě, kterou si celek od jistebnických rybníků, jenž má ve svém středu hráče se zkušenostmi z vyšších soutěží, zcela jistě zaslouží.

"Určitě se na vyšší soutěž těšíme. Zažijeme nové stadiony a celkově nás čeká jinačí úroveň. Věřím, že zůstaneme pohromadě a navíc, když jsme postoupili s předstihem, tak už můžeme v klidu řešit kádr na příští sezonu. Dokázali jsme vyhrát těžkou soutěž, ale ještě těžší nás teď bude čekat. Bez pravidelného tréninku bychom to nezvládli. Trénovali jsme pravidelně a ve velkém počtu, takže naše vítězství není náhodné," pochvaloval si závěrem dvaačtyřicetiletý Martin Štverka, jehož tým hostí netradičně už v pátek, z důvodu hasičských závodů mládeže, od 18 hodin Fulnek.

Branky: 38. a 53. Lebica - 16. Pešek, 28. Rumel. Rozhodčí: Pa. Szkuta - Pasterčák, Pe. Szkuta.
Jistebník: Krayzel - Vavroš, Prčík, F. Kadlčák (72. Andrys), Pietras (52. Tyleček) - O. Veselý, D. Štverka, Raška, Mohyla - Pasker (79. Ogon), Lebica. Trenér: M. Štverka.
Fryčovice: Zapletal - Koloničný (79. Štefek), Staněk, Šlosar, Planka, Řezáč, J. Pešek, Rumel, Žurovec, Novák, Ďurica (72. Nevlud). Trenér: K. Pešek.

ZDROJ článku.