Souhrn celé sezóny

19.06.2023

ČPP I.A třída mužů sk. A

Vážení přátelé dobrého sportu, a zejména fotbalu,

rád bych Vám představil souhrn výkonů našeho týmu po skončení podzimní části sezóny. Naše mužstvo se umístilo bohužel na posledním místě ze čtrnácti celků. Naši hráči předvedli 2 výhry, 3 remízy a 9 proher.
Jaro jsme bohužel nezačali příliš šťastně, když nám v utkání s týmem Ludgeřovic unikla remíza o jedinou branku. Během celého jara jsme sehráli vyrovnané zápasy se soupeři z horní části tabulky. Bohužel se nám vždy jen těsně vyhrát nepodařilo. Jedinou výjimkou byla remíza s týmem Chlebičova. V ostatních zápasech jsme utrpěli porážky.

Tato neúspěšná série výsledků je převážně způsobena zraněními, která přicházejí vždy v nevhodnou dobu. Ve většině zápasů jsme tak museli hrát se stálým počtem jedenácti hráčů, bez možnosti střídání. Dokonce jsme jedno utkání s Kravařemi odehráli pouze s deseti hráči v poli.
Dlouhodobě zranění hráči, kteří nehráli celé jaro, jsou: Ondřej Veselý, Jiří Veselý, Miroslav Besta, Patrik Jalůvka, Matěj Kubík.
Hráči, kteří se zranili během sezóny, jsou: Jaroslav Tilscher, Lukáš Malý, Matěj Moučka, Patrik Štandl, Lukáš Pietras.

Věříme, že se naši zranění hráči brzy uzdraví a vrátí se k aktivnímu sportování. S novou energií a posilami v týmu se budeme snažit zlepšit naše výkony a dosáhnout lepších výsledků v nadcházející sezóně.

Tabulka

S hlubokým zklamáním Vám musíme oznámit, že naše mužstvo se po poslední prohře proti Štěpánkovicím umístilo na posledním místě tabulky a čeká ho sestup do 1.B třídy. S touto nepříznivou situací se musíme vyrovnat a hledat nové výzvy v nadcházející podzimní sezóně.

Rozhodli jsme se provést několik změn, které by mohly přinést nový impuls do našeho týmu. Přivítáme nové posily v podobě nových hráčů a také nového trenéra z Ostravy, pane Petra Veselého,  který nás bude vést v nové soutěži. Věříme, že jeho zkušenosti a nové nápady nám pomohou překonat těžké období a vrátit se na vítěznou vlnu. Přejeme mu hodně štěstí při vedení našeho mužského družstva. Doufáme, že společně dosáhneme úspěchů a přineseme radost jak našim hráčům, tak také našim fanouškům.

Současně nás těší, že se v nové soutěži setkáme s týmy, které jsou nám bližší a s nimiž jsme často hrávali přátelská utkání. Tato změna by mohla přinést nové rivaly a zvýšit konkurenci v našem regionu.

Přestože jsme v minulé sezóně nepředvedli očekávané výsledky, neztrácíme naději a odhodlání. Věříme, že se nám podaří vybudovat silný a soutěživý tým, který se bude umět postavit novým výzvám a vrátit se mezi nejlepší.

Rovněž bychom chtěli, jako výkonný výbor TJ ISMM Jistebník, poděkovat trenérovi našeho mužského družstva (hrajícímu trenérovi) Petru Moučkovi za jeho tříletou práci a přínos našemu klubu. Za tuto dobu jsme společně prožívali radostné okamžiky výher, ale také jsme se museli vyrovnat se smutnými chvílemi proher a posledními obtížemi ke konci sezóny. To je však součástí fotbalu a sportu jako takového.

Děkujeme všem fanouškům za podporu v průběhu sezóny a věříme, že nás budete i nadále podporovat v našem sportovním snažení.


Mladší přípravka

Jarní sezóna pro naši mladší přípravku probíhala v zcela jiném duchu než na podzim. Nastoupili jsme proti novým soupeřům, a přestože jsme utrpěli dvě prohry proti suverénnímu Petřvaldu, vyhráli jsme osm zápasů a obsadili celkově 2. místo v tabulce.

Velkou zásluhu na tomto úspěchu má náš trenér Ing. Jiří Vitoch, který nás vedl
a připravoval na každý zápas.

Děkujeme všem hráčům za jejich úsilí, bojovnost a nasazení během celé jarní sezóny. Postupně jsme se zlepšovali a přenášeli do zápasů to, co jsme procvičovali na trénincích. To je pro nás důležitější než samotný výsledek.

Zápasy:

Jistebník – Trojanovice 12:9 (5:3) /
2 x Dressler, Kuchař, 6 x Šeděnka, 2 x Begovský, Weiss
Olbramice – Jistebník 10:18 (3:8)/ 5 x Dressler, 2 x Kuchař, 2 x Weiss, 3 x Svoboda, 4 x Uhl, Celer, Krmelín
Petřvald – Jistebník 12:0 (5:0) / Jistebník – Bernartice 19:0 (9:0) / 2 x Dressler, Kuchař, 4 x Weiss, 5 x Svoboda, 3 x Uhl, Celer, Krmelín, 2 x Petříček
Jistebník – Petřvald 2:10 (2:3) / Šeděnka, Uhl
Děrné – Jistebník 9:16 (2:9) / Dressler, 2 x Kuchař, 5 x Šeděnka, 3 x Weiss, 2 x Uhl, Celer, Vitochová, Durda
Trojanovice-Bystré – Jistebník 9:21 (7:11) / Dressler, Kuchař, 2 x Šeděnka, 5 x Weiss, 6 x Svoboda, 3 x Uhl, Durda, 2 x Vitochová
Jistebník – Olbramice 23:5 (12:0) /2 x Dressler, 2 x Kuchař, Šeděnka, 5 x Weiss, 5 x Svoboda, 5 x Uhl, 3 x Vitochová
Bernartice – Jistebník 5:16 (1:3) / 2 x Kuchař, Šeděnka, 5 x Weiss, 2 x Svoboda, 4 x Uhl, 2 x Vitochová
Jistebník – Děrné 11:8 (3:5) / Heblák, Šeděnka, 3 x Weiss, 2 x Svoboda, 4 x Uhl


Starší přípravka

Naše starší přípravka se v jarní sezóně účastnila Okresní soutěže ve skupině J, kde jsme se utkali s týmy Rybí, Mořkov, Trojanovice a Jakubčovice. Naše bilance v tomto období zahrnuje 2 výhry, 1 remízu a 5 proher.

Bohužel jsme neměli štěstí a žádný zápas jsme nemohli odehrát v plné síle kvůli různým nemocem. Nicméně hodnotím jarní část pozitivně, protože výkony našich hráčů měly vzrůstající tendenci. Kluci ukázali bojovnost, nasazení a stále se zlepšovali ve fotbalových dovednostech. Důležité je, že dokázali přenést to, co procvičovali na trénincích, do samotných zápasů.

Rád bych také zdůraznil, že jsme úspěšně začlenili některé hráče z mladší přípravky, což přispělo k posílení našeho týmu.

V nadcházejícím měsíci se připravujeme na tradiční turnaj ve Štítině, který se uskuteční v sobotu 24.6.2023. Tento turnaj bude zakončením naší jarní sezóny. Rádi bychom tímto pozvali veřejnost a rodiče, aby přišli a podpořili naše hráče na posledním turnaji této sezóny.

Děkujeme trenérovi Lukáši Pietrasovi za jeho práci s týmem a vedení během jarního období. Taktéž bychom rádi poděkovali asistentům trenéra, kteří svědomitě pomáhali s dětmi jak na trénincích, tak i na zápasech. Jmenovitě Petru Krayzlovi a Jaromíru Raškovi za jejich svědomitou, trpělivou a kvalitní práci s našimi nejmenšími hráči. Je vidět, že na každém novém zápase děti zaznamenávají pokrok, zlepšení a posun vpřed.

Autoři článku: Bc. Ondřej Veselý, Jiří Veselý ml. / členové Výkonného výboru TJ ISMM Jistebník, z.s.