První porážka Jistebníku

26.08.2023

Sobotní odpoledne mělo na programu souboj silné Ostravice s nováčkem z Jistebníku. Domácí nakonec utkání zvládli a po dominantním výkonu berou tři body.

Domácí poslal do vedení Kubásek

Jistebničtí po letní přestavbě kádru a šestibodvém vstupu do sezóny zajíždeli na horkou půdu Ostravice. Domácím se na svém hřišti daří, což ostatně potvrdili úvodním vysokým vítězstvím se Spálovem. Pomoct jim nyní mělo zhruba 75 fanoušků. Úvodní minuty a celý první poločase ale potvrzovali domácí sílu Ostravice. Ostravičtí zápas kontrolovali a svého soupeře do větších šancí neposuštěli. Do vedení je dostal v 18. minutě Lukáš Kubásek - 1:0. Z pohledu ostravických bylo ještě veseleji ve 26. minutě, když se prosadil jednadvacetiletý Matyáš Mohyla - 2:0. Víc šancí ani gólových situací už se do poločasu neurodilo. Ostravice kontrolovala vývoj utkání a do kabin se šlo za stavu 2:0.

Domácí přidali další tři branky, pomohlo jim vyloučení Cieciotky

Poločasová přestávka personální změny nepřinesla. Mužstvo Romana Hajdy do druhého dějství nastupovalo s cílem prokázat ofenzivní sílu a nějaké branky ještě přidat. Situaci jim usnadilo vyloučení hostí v 55. minutě. Rychlonohý Matěj Milar totiž hostující obraně utekl a Jiřímu Cieciotkovi nezbývalo než jej faulovat. Při faulu byl ale předposledním hráčem svého týmu a naplnil tak skutkovou podstatu zmaření zjevné brankové příležitosti. Sudí Šigut musel tasit červenou kartu. Utkání se již stalo jasnou záležitostí. V 65. minutě po další rychlé akci mířil přesně Matěj Milar - 3:0. A když se o dvanáct minut později prosadil také zkušený Petr Stýskala bylo o osudu utkání rozhodnuto - 4:0. Jistebničtí si však i přes početní oslabení vypracovali dostatek šancí. V závěru utkání ještě kontrovali dvěma brankami. V 87. minutě se po rychlém brejku z odvráceného rohu prosadil Jaroslav Horváth - 4:1. O dvě minuty později Ruskovy vypadla střela z rukavic a z bezprostřední blízkosti se prosadil Tomáš Lindovský - 4:2. Na bodovém rozdělení to ale nic neměnilo. V závěru pečetil výhru domácích svým druhým gólem Matěj Milar - 5:2.

Autor článku: Ondřej Šimečka

Zdroj: fotbalunas.cz