Mokré Lazce - Jistebník

22.05.2023

Domácí tým zadělal těsto na výhru

Skóre mohl otevřít hostující Holuša, jenže balón z nadějné střelecké pozice do brány neprotlačil a zamířil jen těsně mimo tyč. O úvodní trefu se tak postaral Galvasův centr a přesná hlavička Hozy - 1:0. Druhá branka vzešla z postranní uličky Wojnara na Lomozníka, který přetaženým centrem na zadní tyč našel pohodlně dorážejícího Galvase - 2:0. Hosté se mohli vrátit do zápasu po přímém kopu Paskera, ale brankář Minarčík zůstal v pozoru. Ještě do poločasu navýšily Lazce skóre o další dvě branky, když si po jedné trefě připsali oba kanonýři Pospěch a Galvas. První jmenovaný zužitkoval pas za obranu a zkušeně prostřelil gólmana Krayzela k tyči - 3:0. Galvas pro změnu překonal veterána v bráně hostů úspěšným lobem - 4:0.

Hosté zdramatizovali skóre

Okleštěná sestava Jistebníku se přesto nevzdávala a poctivě bojovala. Sympatický výkon z úvodu druhé půle korunoval nejprve Nykš střelou do břevna. Vzápětí se už Jistebník zaslouženě radoval. Prudkou ránou k tyči se zpoza šestnáctky prosadil Holuša - 4:1. Neuběhly ani dvě minuty a domácí obrana hasila požár ve vápně za pomocí faulu. Penaltu proměnil Dub a rázem to bylo jen o dvě branky - 4:2. Lazce ovšem komplikace nepřipustily. Hoza nejprve dopravil míč do sítě po skrumáži z rohu, ale ukázal v sobě duch fair play a přiznal, že krátce předtím zahrál rukou. Ovšem další brejková akce a přečíslení již proběhlo v souladu s pravidly. Sukdol přenesl centrem hru na druhou stranu, odkud se krásnou pumelicí z první prosadil Moša - 5:2. Diváci museli zatleskat i třetí brance hostů, když se parádní trefou na vzdálenější tyč prosadil Nykš - 5:3. Skóre utkání uzavřel po další Sukdolově asistenci kapitán Galvas, který svým třetím gólem v zápase zkompletoval hattrick - 6:3.


Ohlasy k zápasu


FK Sokol Mokré Lazce

Pavel Galvas (útočník): "Bylo to povinné vítězství z naší strany. Nic jiného jsme si ani nepřipouštěli. Škoda, že jsme ve druhém poločase darovali hostům laciné branky a nechali utkání zdramatizovat. Ale zase musíme uznat, že si to hosté za svou snahu zasloužili. My se pak nesmyslně hádáme mezi sebou, kdo za branky mohl a kdo měl míč lépe odehrát. Musíme hrát více kolektivně"

TJ Jistebník

Petr Moučka (hrající trenér): "Opět jsme nastoupili v ne úplně kompletní sestavě, což poznamenalo naši hru. Přesto chci klukům poděkovat. Nechali jsme na hřišti všechno, co je v naších silách. Už v prvním poločase jsme mohli skórovat, tak jsme utkání zdramatizovali až v tom druhém. Nicméně domácí Lazce prokázaly, že mají větší kvalitu a vyhrály zcela zaslouženě"
Autor: Jiří Lusar

Více info: ZDE .