Jistebník vs. Kozlovice

22.10.2022

Jistebník si po sérii osmi zápasů bez výhry dělal konečně zálusk na plný bodový zisk, ale nakonec se musel před svým soupeřem z Kozlovic sklonit. Skvělý výkon brankáře Krayzela dlouho držel naděje domácích alespoň na bod, ale Kozlovice se nakonec přeci jen prosadily a zápas zaslouženě vyhrály.

Bohatá první půle přinesla čtyři branky

Domácí tým měl přitom povedený start do utkání. Uběhlo jen pár minut, když si Rašek naběhl za obranu na dlouhý nákop Moučky a přesným dloubákem z voleje přehodil brankáře Nezhodu, který byl poměrně daleko z brány - 1:0. Jistebník se ovšem z vedení dlouho neradoval. Nedlouho po rozehrávce našel Piskoř skulinku v domácí obraně a vyslal do úniku Martina Krpce, který prodal své zkušenosti a tváří v tvář uspěl proti golmánské legendě Krayzelovi - 1:1 Autor vyrovnávací trefy se za několik minut proměnil v nahrávače, když jeho přesně zahraný rohový kop našel na přední tyči hlavičkujícího Bednáře, který strhl vedení na stranu Kozlovic - 1:2. Nicméně do šaten se šlo za nerozhodného stavu, když Moučkovu uličku mezi stopery dotáhl do zdárného konce Tilscher - 2:2. Tento stav už nakonec vydržel do přestávky, i když třiapadesátiletý brankář Jistebníku musel ještě do přestávky vytáhnout jeden bravůrní zákrok proti tvrdé střele Matějky.

Hosté bušili do soupeře a nakonec se dočkali

Kozlovice převzaly po přestávce iniciativu na své kopačky. Nejprve je mohl poslat do vedení z přímého kopu Martin Krpec a následně dorážející Prudký, jenže skóre se neměnilo. Matějka pak opět vybízel Martina Krpce k dalšímu úniku na bránu, ale zkušený kozlovický středopolař tentokrát neuspěl, protože v radosti mu zabránil skvělý zákrok Krayzela. Domácí brankář přiváděl soupeře k šílenství, protože dokázal zlikvidovat či vytěsnit na roh několik nebezpečných střel z kopaček Piskoře či Pavla Krpce. Soustavný tlak Kozlovic gradoval a hosté se přeci jen dočkali zasloužené branky. Dvě minuty před koncem základní hrací doby se opakovala situace z prvního gólu, kdy Matějka přesným centrem za obranu vyslal k dalšímu úniku Martina Krpce a ten propálil Krayzela - 2:3. Domácí Jistebník teprve po inkasované brance pochopil, že pro bodový zisk je potřeba se i tlačit dopředu. Nejprve se marně snažil vyrovnat hlavičkující Černoch, o několik vteřin později neuspěl z přímého kopu ani Coufal. V obou případech podržel Kozlovice brankář Nezhoda, který uhájil těsné vedení svého týmu. Kozlovice tak podruhé za sebou vyhrály, naopak jistebnická šňůra bez výhry se prodloužila už na devět utkání.

Ohlasy k zápasu

FC Kozlovice

Jakub Vašenda: "Bylo to náročné utkání, terén dobrému fotbalu moc nepřál. První půle byla velmi bojovná a vyrovnaná. Brzy jsme sice inkasovali, ale naše odpověď nenechala dlouho čekat, což nám psychicky velice pomohlo. Ve druhé půli jsme byli aktivnější, lepší na balónu a vytvořili spoustu brankových příležitostí. K naší škodě jsme je ale neproměňovali. Naštěstí jsme v samém závěru urvali výhru. Byla sice šťastná, ale dle mého názoru zasloužená, protože jsme se s remízou nehodlali uspokojit a šli si jasně za třemi body"

ZDROJ: fotbalunas.cz