Jistebník porazil Spálov vysokým rozdílem

02.09.2023

Fotbalový zápas mezi domácím týmem a družstvem ze Spálova, který se konal v sobotu 2. září 2023 na domácím hřišti Jistebníku, nabídl vzrušující okamžiky a řadu gólů.

Tento zápas byl řízen trojicí rozhodčích, s hlavním rozhodčím panem Jakubem Ritterem a asistujícími pomezními rozhodčími Jiřím Vitochem a Luděkem Remešem.

První poločas začal dominantním výkonem domácích, ale nebylo jim příliš dáno se střelecky prosadit do sítě soupeře. Až ve 28. minutě přišel zlom v utkání, kdy se podařilo Jistebníku otevřít skóre. J. Tilscher krásnou střelou poslal míč za záda brankáře Spálova a dostal tak svůj tým do vedení. O pouhé dvě minuty později se J. Tilscher znovu prosadil a rozvlnil síť soupeře, zvyšujíc vedení na 2:0.

Ve 37. minutě přibyl další gól na straně domácího týmu, když D. Dub zvýšil skóre na 3:0. Nicméně, tým Spálova nechtěl zůstat pozadu a těsně před koncem prvního poločasu se mu podařilo snížit skóre na 3:1 díky gólu Patrika Popa, což naznačovalo, že zápas zdaleka není rozhodnut.

Po přestávce se Spálov snažil zvrátit průběh zápasu a na začátku druhého poločasu zvýšil herní tlak na domácí Jistebník. Nicméně se domácí tým nejen ubránil, ale také postupně zvyšoval tlak a nakonec i své vedení. V 56. minutě došlo ke střídání v domácím týmu, kdy ze hřiště odešel L. Andrys a na hřiště nastoupil A. Kropka. Kropka okamžitě přinesl změnu, když v 61. minutě skóroval a zvýšil vedení na 4:1. O minutu později přidal svůj druhý gól v zápase a stav byl nyní 5:1.

Hosté ze Spálova působili v té chvíli značně odevzdaným dojmem. V 65. minutě došlo k dalšímu střídání, kdy P. Ožvolda opustil hřiště a nahradil ho T. Lindovský. V 66. minutě se znovu prosadil D. Dub, zvyšujíc skóre na 6:1.

V 71. minutě došlo k dalšímu střídání, kdy P. Štandl a D. Dub opustili hřiště a nahradili je čerství hráči O. Veselý a R. Bystrý. V 78. minutě byla nařízena penalta ve prospěch domácího týmu za nedbalé podražení soupeře zboku. Penaltu, kterou s přehledem proměnil, kopal J. Tilscher, který tímto stvrdil svůj hattrick. J. Tilscher přidal další gól o minutu později a potvrdil konečnou porážku týmu Spálov.

Jistebník si tak zaslouženě odnesl tři body za fantastický výkon svého týmu.

Autor článku: Jiří Veselý