Jistebník - Ludgeřovice

25.03.2023

Ludgeřovice si odvezly těsnou výhru

Branky: 30. P. Krayzel (vl.) 16

Ludgeřovice se na svou první jarní výhru proti Jistebníku pořádně nadřely. Utkání mnoho fotbalové krásy nenabídlo, pěkných akcí a brankových příležitostí se urodilo velmi poskromnu. O výhře favorita rozhodla nešťastná vlastní branka domácího brankáře.

Ludgeřovice šly po půlhodině do vedení

Od úvodních minut se hrála vyrovnaná urputná bitva, ze které nebylo poznat, že hraje druhý celek od konce s druhým celkem z popředí. Domácí outsider statečně vzdoroval proti favoritovi a po čtvrthodině hry mohl jít dokonce do vedení. Pěchovič vyzrál v souboji a vybídl kolegu Nykše k úniku, jenže domácí útočník svůj nájezd v úvodní gól zápasu nepřetavil. V radosti mu zabránil pohotový zákrok brankáře Waldera. Ludgeřovice byly posléze přeci jen o něco aktivnější, ale k vážnějšímu ohrožení brány se nedopracovaly. K úvodní trefě jim nakonec dopomohla notná dávka štěstí. David Zbořil centroval do vápna, ale jeho kolegovi Bílému scházely k zakončení centimetry. Nicméně akce pokračovala, Rodek znovu centroval do vápna, až se míč nešťastně pro Jistebník odrazil od tyče do zad brankáře Krayzela a kulatý nesmysl skončil v síti – 0:1. Následující minuty nic zajímavého nepřinesly.

Druhý poločas byl chudý na šance

Ani po přestávce toho diváci příliš neviděli. Stejný scénář pokračoval i ve druhém poločase, byla to typická urputná bitva mezi oběma vápny. Druhá polovina zápasu byla na šance a pohledné akce ještě skoupější než ta první. Jistebník se sice i nadále držel na dostřel, ale k ohrožení brány se vůbec nedopracoval. Ani Ludgeřovice toho směrem dopředu moc nepředvedly, nicméně jednobrankový náskok jim ve finále postačil, aby si domů odvezly a do tabulky připsaly očekávané tři body. Pro domácí tým to naopak byla smolná porážka. Avšak na sbíraní bodů pro potřebnou záchranu bude mít Jistebník jiné zápasy jako např. následující veledůležitý match na půdě posledního Hradce.

Ohlasy k zápasu

TJ Jistebník

Jaroslav Tilscher (záložník): "Dnes jsme si prohrát nezasloužili, utkání by více slušela remíza. Kdo čekal, že nám dají Ludgeřovice stejný kartáč jako u nich na podzim, ten se mýlil. Dnes to bylo mnohem vyrovnanější a my jsme s nimi celou dobu drželi krok. Bohužel utkání rozhodla pro nás smolná branka, ale nedá se nic dělat, takový je občas fotbal"

TJ Ludgeřovice

David Zbořil (útočník)"Věděli jsme, že nás na těžkém terénu a menším hřišti nečeká nic lehkého. Bylo to dneska hodně o soubojích. Za celou dobu si žádný z týmů nevypracoval větší gólové příležitosti. Musím uznat, že jsme dnes dobře nehráli, ale i tak si po bojovném výkonu odvážíme domů tři body, za které jsme určitě šťastni"

Zdroj: fotbalunas.cz