Jistebník - Kravaře

14.05.2023
Početná výprava kravařských fanoušků zavítala do Jistebníku, kde byla svědkem kanonády svého týmu. Jejich fotbaloví miláčci rozhodili sítě, dokonale vylovili zdejší rybníky a odvezly si domů pořádný úlovek. Oslabený domácí tým nastoupil do utkání pouze v deseti lidech.
Jistebník hrál brzy v devíti lidech

Od úvodních minut nebylo pochyb, kdo bude na hřišti dominovat. Obzvláště, když domácí tým nastoupil do zápasu v neúplné sestavě. Kravaře šly záhy do vedení, když hned ve čtvrté minutě otevřel skóre z přímého kopu Baranek - 0:1. Nedlouho po něm mířil Těžký jen těsně mimo pravou tyč. Už tak zdecimovaná sestava domácích utrpěla po čtvrthodině další pohromu, když Pěchovič předvedl zcela nepochopitelný zkrat a ostrým zákrokem se nechal naprosto zbytečně vyloučit. Dvojnásobnou přesilovku přetavili hosté v dvoubrankové vedení. Nákop do vápna se svezl na hlavičku Kryštofa, která k údivu všech zaplachtila až do sítě - 0:2. Třetí branka padla po Fickově standardce. Z ní pramenila nepřehledná skrumáž, po které poslal míč do sítě nehlídaný Baranek - 0:3. Domácí Jistebník dlouho nečekal s odpovědí. Ihned po rozehrávce se parádně opřel do míče Vavroš a střelou z třiceti metrů pod břevno snížil - 1:3. Této brance uznale zatleskala i plná tribunka kravařských fans, kteří se zápasem náramně bavili.

Hosté spustili nelítostnou kanonádu

Zmar domácího Jistebníku byl dokonán ve druhém poločase. Zatímco v první pětačtyřicetiminutovce domácí ještě srdnatě bojovali, v tom druhém už byla vidět částečná rezignace a bohužel i úbytek fyzických sil. Světlou výjimkou byla střela Paskera z úvodu poločasu, která jen prosvištěla kolem Hudečkovy tyče. Pak už přišli ke slovu pouze hosté. Ti si začali zápas náramně užívat a pustili se do rybolovu. Do jistebnické sítě začaly padat góly jako ryby na běžícím páse. Peterek dostal uličku za obranu a svůj nájezd korunoval čtvrtou trefou - 1:4. Po hodině hry přidaly Kravaře pátý zásah. Přečíslení tři na dva řešil Glabazňa přihrávkou do běhu Hegerovi, který pohodlně skóroval do protipohybu bezmocného brankáře Krayzela. Jeho radost z branky byla tak obrovská, že běžel oslavit svůj gól až na tribunu - 1:5. Kravaře si dělaly se soupeřem co chtěly. Další vykuchtění masa až na kost předvedli hosté po sérii přihrávek na jeden dotek, když celou akci dokonal svou třetí trefou v utkání a završením hattricku Baranek - 1:6. Do střelecké listiny se následně zapsali i oba střídající útočníci Ohřál a Seibert. První jmenovaný využil brejkový nájezd a svůj gól oslavil po Ronaldovsku - 1:7. Poslední branka vzešla po rohovém kopu Ficka, kdy se balón svezl až na nohu Seiberta, který po kličce zpečetil brankový účet zápasu - 1:8. Nelítostné vraždění neviňátek skončilo pořádnou nakládačkou pro domácí tým. Ten se i přes vysokou porážku mohl těšit z děkovačky, kterou jim sympatickým gestem adresovala kravařská tribuna.

Ohlasy k zápasu

TJ Jistebník
Petr Moučka (trenér): "Nevím, co k zápasu říct. Nastoupili jsme oslabeni pouze o deseti hráčích, brzo se necháme ještě zbytečně vyloučit. Podle toho pak vypadala naše hra a nakonec i konečný výsledek. Ke konci zápasu to už nešlo, poslední trefy padaly už prakticky do prázdné brány. Přesto jsme rádi, že jsme zápas poctivě odmakali a odehráli ve zdraví. Kravařím děkujeme za zážitek a gratulujeme jim k výhře"

Městský FK Kravaře
Karel Štěpán (trenér): "Bude to znít divně, ale měl jsem ze zápasu trochu obavy. To proto, že nemáme v současnosti stopery. Ale nakonec vzalo všechno za své, když jsme zjistili, že domácí odehrají zápas pouze v deseti. Bylo to o tom, dát rychlé dva tři góly, ať si zápas příliš nezkomplikujeme a splníme svou povinnost. Prostě takový zápas, který se musí z povinnosti odehrát, aby se mohlo jít dále"

Více info: ZDE .