Jistebník - Chlebičov

23.04.2023

Jistebník neproměnil své šance

Favorizovaný Chlebičov měl zpočátku prvního poločasu míč častěji na kopačkách, ale nic zajímavého vymyslet nedokázal. Jeho veškeré akce končily před vápnem. Posléze se hra vyrovnala a na řadu přišly šance Jistebníku. V první nadějné příležitosti nedokázal zamířit přesně Matěj Moučka, jenž střílel mimo tyč. V další nadějné šanci se po pěkné kombinaci ocitl Vavroš, ale i on se ve finále nabídky ke skórování poněkud zalekl. Chlebičov se naopak v první půli k žádné střele či šanci vůbec nedopracoval. V samém závěru mohl poslat domácí Jistebník do vedení Raška, ale s jeho pokusem si brankář hostů Sýkora dokázal poradit. Do kabin se šlo za bezbrankového stavu.

Hosté vedli, domácí dotahovali

Druhý poločas už byl podstatně zajímavější. Na řadu přišly šance a především i góly. Hosté šli záhy do vedení, když Černohorský postranním pasem vyslal do zakončení Silbera, který si v koncovce počítal mazácky a přeloboval veterána v bráně Krayzela – 0:1. Následná akce na jeden dotek mezi Korbelem a ve finále zakončujícím Černohorským zajistila Chlebičovu dvoubrankové vedení – 0:2. Pak ovšem přišla smrtící pětiminutovka, ve kterém se hosté připravili o náskok. Nejprve Dzierža zastavil v šestnáctce pronikavějšího Rašku za cenu penaltového faulu, který potrestal z jedenáctky Matěj Moučka – 1:2. Jistebník umí hrozit po standardkách a toto pravidlo se vyplnilo i u vyrovnávací trefy. Matěj Moučka rozehrával přímý kop, centroval do vápna, kde si na balón nejlépe povyskočil Raška a hlavou uklízel míč k tyči – 2:2. Střelec vyrovnávací trefy měl dvojnásobný důvod k oslavě. Nejen, že svému týmu zajistil cenný body, ale oslavil patřičně i svůj přírůstek do rodiny, neboť se stal právě čerstvě otcem.

TJ Jistebník

Petr Moučka (trenér): "Dnes bych chtěl pochválit celý tým, že v zápase poctivě bojoval a také za to, jak se k zápasu postavil v době, kdy jsme prohrávali o dvě branku. Cením si toho, že jsme to nezabalili a pořád šli do toho naplno. Odměnou nám je důležitý bod. Možná si i troufnu říci, že jsem mírně zklamán, že jsme nevyválčili i ty tři body, protože po prvním poločase jsme měli vést 3:0. Ale buďme zase pokorní. Remíza s Chlebičovem se určitě počítá"

SK Viktorie Chlebičov

Lukáš Gabaj (asistent trenéra): "Venku nám to zatím vůbec nejde. Neumíme se dostat do zápasu, ztrácíme lehce balóny. Terén nám také moc nepomohl, nedařila se kombinační hra. V první půli to prostě nebylo vůbec ono. V té druhé jsme se už zlepšili a rázem vedli o dvě branky, jenže pak jsme opět polevili a domácí svou agresivitou zaslouženě vyrovnali. Přijeli jsme se jednoznačně vyhrát, nakonec musíme být rádi aspoň za ten bod"