Darkovičky vs. Jistebník (4:1)

28.08.2022

Darkovičky opět potvrdily, že na svém domácím hřišti bývají podstatně fotbalovější než při mnohých venkovních výjezdech a body svým soupeřům často nerozdávají. V uplynulém víkendu se o tom na vlastní kůži přesvědčil Jistebník.

Domácí tým šel po zásluze do vedení

Od úvodních minut bylo domácí mužstvo aktivnější a mělo hru pod kontrolou a byla jen otázka času, kdy se Darkovičky dostanou do vedení. Opět nejnebezpečnějším hráčem na trávníku byl domácí Moravec, který umí vytěžit ze své rychlosti. Po čtvrthodině pláchl zadákům Jistebníku a rozhodl se tentokrát místo dopravení balónu až do sítě zkusit zaskočit brankáře střelou z dálky, leč tento záměr nevyšel. Domácí se dočkali po necelé půlhodině, kdy Turanský našel skulinu v obraně hostí a vyslal do zakončení Kuřidéma, který si ve finále počínal s klidnou hlavou a otevřel skóre - 1:0. Hosté se v první půli prakticky nedostali na dostřel brány.

Darkovičky přidaly další branky, hosté už jen korigovali

I po poločase probíhal podobný scénář. Obrana Jistebníku byla v zápase dost průchodná, když umožnila Fojtíkovi, aby vybídl uličkou do dalšího úniku Moravce, který se už napodruhé prosadil - 2:0. Třetí branka Darkoviček se zrodila po krásné kombinační hře. Tu načal drzým průnikem Kuřidém, přes asistenci Hanauera mohl zakončovat již Turanský, ale nesobecky dal balón pod sebe a připravil další gólovou radost pro Moravce - 3:0. U čtvrtého gólu si Moravec pro změnu připsal asistenci, když nahrával na malé vápno Kuřidémovi, který po kličce brankáři Malému uklízel míč do sítě - 4:0. Hosté dokázali už jen snížit, když střelu Tilschera vyboxoval brankář Chvěja ven z vápna, ale do míče prásknul Matěj Moučka a krásnou ránou z voleje snižoval na 4:1.

Zdroj a více info: fotbalunas.cz